Evde kalmış kız sendromu kadınları yalnızlaştırıyor

Kadınlar günümüzde önce kariyer diyor, sonra bir eş için sıra geliyor. Bunu yaparken de bir bakıyor ki zaman geçmiş ve yalnız… Yalnız kalmanın çeşitli nedenleri var; beklentilerini karşılamaması mesela… Belki de kadınlar beklentilerini yüksek tutuyor.

Armudun sapı, üzümün çöpü derken bir de bakıyor mevsimi geçmiş elinde sadece boşluk kalmış.

Yalnız kalmanın bir nedeni de “Evde Kalmış Kız Sendromu”…

Bu sendroma yakalananlarda “Yalnızım, nasıl olursa olsun, yanımda bir erkek olsun” tavrı hissedilir. Her bulduğuna “Kaçırmamalıyım” diye adeta yapışır. Israrcılıklarıyla, erkeklerin üzerine aşırı düşmeleriyle onları tanıyabilirsiniz.

Bir de her konuda erkeklerle aynı fikirde olmaları, “Haklısın hayatım, ben de aynı senin gibi düşünüyorum” cümleleriyle…

Ancak hiçbir erkek bu tip kadından hoşlanmaz. Aksine korkutur bile bu tür bir kadın. Erkekler “Her şeye evet diyen” kadınları sevdiklerini söyleseler de, onlarla birlikte olmak istemezler. Hızla uzaklaşırlar bu sendroma yakalanmış kadınların yanından.

Kısacası yine biten ilişkinizin ardından el sallamak istemiyorsanız erkeğe yapışmayın, her dediğini kayıtsız şartsız kabul etmeyin. Kendi fikirlerinizi ortaya koyun, tartışın (kavga etmek değil tabii) ve gerekirse sizin onu bırakabileceğinizi hissettirin. Bu sendromdan kurtulduğunuzda gerçek aşka daha kısa sürede ulaşacaksınız.